Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

10.000.00 zł Ministerstwa Kultury na projekt „BIBLIOTEKA MIETKÓW – BLIŻEJ LUDZI”

10.000.00 zł Ministerstwa Kultury na projekt „BIBLIOTEKA MIETKÓW – BLIŻEJ LUDZI” w ramach partnerstwa publiczno – społecznego. Projekt jest realizowany wspólnie przez Klub Sportowy „Wspólni” oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Mietkowie.

Ministerstwo Kultury (w ramach konkursu) przyznało dotację na działania mające na celu wspierać i promować Bibliotekę Mietków a przede wszystkim czytelnictwo, które w naszym kraju drastycznie spada. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 4 – 8 i osób w wieku 50+, ma na celu zaszczepić w atrakcyjny sposób bakcyla czytelnictwa i promować go jako ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

20160609_09175220160609_093553

 

Akcja już się rozpoczęła i raz w tygodniu seniorzy spotykają się z dziećmi we wszystkich oddziałach przedszkolnych gminy Mietków na wspólnym czytaniu. Takie spotkania mają na celu utrwalenie więzi międzypokoleniowych i wzajemnego szacunku, a także zachęcenie dzieci do sięgnięcia po lekturę. W zamian za swoje zaangażowanie seniorzy zwiedzą Bibliotekę Wojewódzką we Wrocławiu i pojadą do kina lub teatru.

Natomiast dzieci na specjalnych warsztatach poznają tajniki produkcji papieru, wydawania książek, będą robić własne książeczki. Przewidziane są dla nich wycieczki do parku technologicznego drukarni, Biblioteki Wojewódzkiej oraz Muzeum Miejskiego/Narodowego we Wrocławiu. Będą uczestniczyć w licznych konkursach literackich i plastycznych, spotkaniach autorskich, teatrzykach promujących czytanie.

Dodatkowo Klub „Wspólni” razem z Biblioteką począwszy od 4 czerwca do końca wakacji w 7 miejscowościach gminy Mietków poprowadzi pikniki sportowo-edukacyjne, które promują zarówno czytelnictwo jak i same książki, ale i sport. Zakończenie projektu jest przewidziane na grudzień 2016.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest pracownik biblioteki w Mietkowie – Alicja Adamczak.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content