Lokalizacja Gminy Mietków
inwestycjemietkow
WROSIP - serwis map

wrota_regionu

 

it_baner

Powiat Wrocławski
Portal Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
it_baner
wrota_regionu
wrota_regionu
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Za nami weekend przepełniony ludową muzyką i wypoczynkiem nad wodą, a to za sprawą odbywającego się w dniach 21-22 maja  największego na Dolnym Śląsku XXI Przeglądu Ludowych Zespołów Śpiewaczych „Śpiewanie nad wodą – Mietków 2016“. Tym razem impreza odbyła się w nowym, malowniczym miejscu, którym jest niewątpliwie „Plaża na cyplu“ w Maniowie. Dwa dni koncertów podczas których zaprezentowało się 34 zespoły, około 600 wykonawców. Niewątpliwą gwiazdą przeglądu był ZPiT AWF „Kalina” z Wrocławia, który zauroczył widzów wspaniałym śpiewem i tańcem. Była to uczta i dla oczu i dla ucha. Kolejna atrakcja to warsztaty oraz nocne przedstawienie „Sen Charliego – Za Czecha” w wykonaniu autorskiego, profesjonalnego, prywatnego ‘Teatru na Bruku” z Wrocławia. Spektakl oczarował odbiorców dzięki ciekawej fabule i wspaniałej grze aktorskiej. Czekając na wstęp do Muzeum Historii i Kultury Europy Charlie zasypia. We śnie przenosi się w przeszłość. Napotyka tam trupę teatralną zgodnie z zasadami szekspirowskiego The Globe Theater: “Cnocie własne jej rysy, złości żywy jej obraz a światu i duchowi czasów postać ich i piętno”. Czy nietolerancja, nienawiść, wojny religijne, obłuda i pazerność należą do przeszłości? Czy odległa historia jeszcze nas czegoś uczy? Przerażony tramp budzi się z krzykiem i …mówi do nas- to tylko króciutkie streszczenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7

Ale to nie koniec atrakcji: wesołe miasteczko, kolejka turystyczna, animacje dla dzieci i pełen pozytywnych i estetycznych wrażeń konkurs na strój ludowy, który w sobotę wygrała tajemnicza „Natasza“ a w niedzielę pani Wanda, Teresa i Oliwia. Na zakończenie sobotniego wieczoru zabawa taneczna do której przygrywał zespół Walter Band. Taniec i dobra zabawa towarzyszyły nam przez całą imprezę. Były pląsy w parach, mniejszych lub większych grupach. Nie zabrakło tradycyjnego węża wciągającego do zabawy osoby z widowni. Kulminacyjnym punktem drugiego dnia była próba bicia rekordu w jednoczesnym śpiewaniu piosenki „Wiła wianki…”, którą podjęło 855 osób zgromadzonych na scenie i miejscu imprezy. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord, który wynosił 723 osoby, mamy nadzieję, że w przyszłym roku przekroczymy 1000 uczestników. W miłej, pełnej folkloru i słonecznej aury atmosferze upłynęły dwa dni wolne od pracy.

Bardzo dziękujemy właścicielowi ”Plaży na Cyplu” panu Waldemarowi Gurdzielowi za użyczenie terenu oraz pomoc przy realizacji imprezy, Wójtowi i Radzie Gminy Mietków, ZGK w Mietkowie,   naszym sponsorom, wszystkim osobom które pomagały w przygotowaniu miejsc biesiadnych oraz Państwu za udział w wydarzeniu.

Zapraszamy za rok 🙂

Anna Górniak