Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY BADAŃ PODŁOŻA GRUNTOWEGO W W MIEJSCOWOŚCIACH, GDZIE PLANOWANA JEST PRZEBUDOWA/BUDOWA AUTOSTRADY A4

    Informujemy, że pismem z dnia  18 maja 2022 r. Wójt Gminy Mietków Adam Kozarowicz nie wyraził zgody na przeprowadzanie badań podłoża gruntowego w formie odwiertów i sondowań na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Mietków pod inwestycję Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, celem realizacji zdania projektowego pn. „Budowa / rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) -Wrocław Wschód (bez węzła)/ węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka Bolków”.

    Po spotkaniu 6 czerwca 2022 r. z dyrekcją GDDKiA we Wrocławiu stanowisko Gminy Mietków w sprawie przebudowy/budowy autostrady A4  zostało podtrzymane.

    Zatem ponownie informujemy właścicieli nieruchomości w miejscowościach, gdzie planowana jest budowa/przebudowa autostrady A4, że mają prawo do wniesienia sprzeciwu do wykonawcy prac geologicznych.

    W związku ze skargami osób wykonujących odwierty Wójt Gminy zwraca się z prośbą o życzliwy sposób odmowy wykonania odwiertów, najlepiej w formie pisemnego  sprzeciwu do wykonawcy badań: HPC Polgeol S.A. ul. Berezyńska 39, 39-908 Warszawa,
e-mail: polgeol@polgeol.pl lub gop@polgeol.pl.

    Informujemy również, że Stowarzyszenie A4 w Starym Śladzie na swoim profilu FB udostępnia formularz pisemnego sprzeciwu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content