Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

NIE STRASZMY, ALE WSPIERAJMY I AKTYWIZUJMY SENIORÓW

 

NIE STRASZMY, ALE WSPIERAJMY I AKTYWIZUJMY SENIORÓW!

 

   „Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla seniorów o wiele groźniejszy niż sam wirus– wielokrotnie apelowali eksperci Głosu Seniora, m.in. Przewodniczący Rady Programowej Głosu Seniora, geriatra i dyrektor Szpitala MSWiA w Krakowie, dr Krzysztof Czarnobilski i psychogeriatrzy, a wśród nich m.in. dr Małgorzata Ostrowska. Rozpoczyna się nowa epidemia chorób psychicznych i tych wynikających z zaniedbań spowodowanych pandemią. W związku z tym rośnie ilość nerwic, depresji przechodzonych udarów czy zawałów.

   Nie możemy zatem straszyć seniorów! Nie możemy bombardować ich negatywnymi wiadomościami. Musimy dodawać sobie otuchy i wzajemnie się wspierać. Musimy aktywizować seniorów medialnie i drogą on-line, ale przede wszystkim kontaktem bezpośrednim, ponieważ jak wskazują liczne badania tylko 20% polskich seniorów korzysta z Internetu. Nie poddawajmy się panice i nie zaniedbujmy kontaktów! Aktywizujmy, edukujmy i wspierajmy seniorów! Możemy to robić między innymi poprzez zwykłą rozmowę odrywającą od tematyki pandemicznej, odkrywanie i pielęgnowanie swoich pasji czy angażowanie się w pomoc innym, wolontariat oraz pracę społeczną.

TYLKO SOLIDARNI Z SENIORAMI – RAZEM DAMY RADĘ .APELUJEMY:

  • Nie straszmy Seniorów, bombardując ich negatywnymi informacjami.
  • COVID-19 to nie jedyna choroba – apelujmy do Seniorów, aby nie bagatelizowali żadnych problemów zdrowotnych i konsultowali je z lekarzami.
  • Wspierajmy Seniorów, odrywajmy od tematyki wirusa, dodając otuchy, nadziei, pozytywnie nastawiając do życia.
  • Cyfryzujmy Seniorów – szczególnie teraz! W czasie pandemicznej izolacji Internet to okno na świat. Uczmy Seniorów, jak umiejętnie i bezpiecznie z niego korzystać.
  • Stop manipulacji, nie daj się oszukać! Ostrzegajmy Seniorów przed oszustwami, szczególnie nasilonymi w okresie pandemii. Więcej informacji dot. bezpieczeństwa na glosseniora.pl
  • Aktywizujmy Seniorów psychicznie i fizycznie poprzez:

-rozmowę przez telefon, skype, zoom i inne komunikatory;

-zachęcanie do spacerów z psem, prac działkowych czy też do udziału w wielu aktywizacyjno – edukacyjnych inicjatywach i konkursach np. Głosu Seniora tj. Stylowi Seniorzy, Zwierzak Lekiem na Samotność, Przekaż nam swój przepis, Senior Moto-Retro, Senior Działkowiec, Miłość po 60-tce, Patriotyczny Głos Seniora oraz Stop Manipulacji, nie daj się oszukać.

 

Z poważaniem,

Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO-Głosu Seniora

Dr Krzysztof Czarnobilski – geriatra, dyr. Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie

Dr Małgorzata Ostrowska – psychogeriatra Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Krakowie

Dr Piotr Puc – Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie

Dr Anna Boraczyńska (91 lat) – honorowa ambasadorka Głosu Seniora, Honorowy Senior UTW PK

 

Gmina Mietków nie jest autorem powyższego komunikatu i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content