Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Będzie nowe przedszkole w Mietkowie

Wydawało się, że wyniki zeszłorocznych przetargów, które znacznie przewyższały otrzymane przez Gminę Mietków dofinansowanie, pogrzebały nadzieję na budowę nowego przedszkola. A jednak, po wystąpieniu do Prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego ( wespół z którym polski rząd realizuje Program Inwestycji Strategicznych), z wnioskiem o możliwość etapowania inwestycji, otrzymaliśmy zgodę zarówno na etapowanie, jak i wykorzystanie przyznanego dofinansowania w kwocie 5.355.000 zł na realizację I etapu.
Po ogłoszeniu przetargu, i wyłonieniu wykonawcy, w dniu 31 sierpnia 2023 r. Wójt Adam Kozarowicz podpisał umowę na budowę I etapu nowego przedszkola w Mietkowie, obejmującego: opracowanie dokumentacji projektowej budynku 6- oddziałowego budynku przedszkola dla 150 dzieci wraz z infrastrukturą towarzyszącą; wybudowanie budynku przedszkola do stanu surowego zamkniętego oraz budowę sieci i przyłączy niezbędnych do funkcjonowania obiektu. Wykonawcą robót będzie firma PAGMA-BUD Sp. z o o. z Łodzi, wartość prac opiewa na kwotę 5.778.129,59 zł.
Jednocześnie informujemy, że złożyliśmy już w ramach kolejnego naboru w Programie Inwestycji Strategicznych – Polski Ład, wniosek na II etap budowy przedszkola wraz jego wyposażeniem. Wyniki będą znane jesienią.
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content