Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Bezpieczeństwo, aktywność gospodarcza i autostrada A4 – po obradach LV sesji Rady Gminy Mietków

W środę 17 maja 2023 r. odbyła się LV sesja Rady Gminy Mietków.  W związku z kradzieżami jakie miały miejsce na początku maja na terenie Gminy na posiedzenie zostali zaproszeni przedstawiciele policji. Na obrady przybyła Pani Aspirant Renata Bagińska –  Kierownik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.

Podczas wystąpienia Pani Aspirant zaapelowała do wszystkich mieszkańców Gminy  o czujność, zabezpieczenia mienia i niezwłoczne zgłaszanie dyżurnemu lub dzielnicowemu wszelkich podejrzanych sytuacji. Jak zaznaczyła, należy szczególnie uczulić seniorów aby nie wpuszczać na posesję obcych osób, które często podają się za przedstawicieli różnych firm (np. z branży fotowoltaicznej, a tak naprawdę robią w ten sposób rozpoznanie terenu. Tym bardziej nie należy podawać obcym osobom informacji o tym ile osób zamieszkuje dany dom, kiedy wracają z pracy etc.,  gdyż są to niezwykle istotne wiadomości dla złodziei.  Jak zapewniła , patrole są wysyłane regularnie, pojawiają się także w tych miejscowościach, w których nie było włamań.  Pojawiają się także patrole w nieoznakowanym radiowozie.  Podejmując temat dyskusji o bezpieczeństwie, Wójt Adam Kozarowicz poinformował, że po naradzie z radnymi włączone zostaje włączone na jakiś czas, oświetlenie uliczne nocą we wszystkich miejscowościach gmin,  aby zaobserwować czy te wszystkie niepokojące zjawiska się uspokoją.

Podczas wystąpień gości, Pani Anna Górniak – Dyrektor GOK w Mietkowie, która zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w najbliższych przedsięwzięciach czyli w Jubileuszowej XXV edycji „Śpiewania nad wodą,” które odbędzie się 27 maja 2023 r. w Borzygniewie oraz  w „Kiepuriadzie” (piosenki Jana Kiepiury i jego żony wykonywane przez artystów Operetki Wrocławskiej) w dniu 11 czerwca 2023 r.  Następnie głos zabrał Pan Łukasz Ługowski – przedstawiciel firmy Botanika Farm, która zakupiła w Mietkowie nieruchomości po dawnej firmie Herim.  Przedstawił on profil działalności w Mietkowie (będzie to młyn kukurydziany) oraz plany rozwoju na najbliższy okres. Jak zaznaczył, obecnie trwa inwentaryzacja całej bazy, która także została już okradziona , więc wiele inwestycji trzeba poczynić od nowa.  Z pewnością zakład także będzie rekrutował do pracy osoby z Gminy Mietków – ogłoszenia będą też przekazywane do urzędu  gminy celem ich publikacji.

W porządku obrad majowej sesji znalazły się cztery projekty uchwał. Obok zmian w budżecie, ustanowienia stawek dotacji przedmiotowej dla ZGK w Mietkowie i uchwalenia mpzp dla obszarów w obrębach Maniów Manów i Chwałow, radni przegłosowali uchwałę w sprawie zajęcia dotyczącego budowy Autostrady A4 w  „starym śladzie.” Jest to oficjalny glos radnych naszej Gminy w publicznej dyskusji toczącej się nad tym zagadnieniem, który został przekazany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  Tekst uchwały dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej (bezpośredni link: https://mietkow.biuletyn.net/?bip=2&cid=162&id=2437 )

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content