Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Covid 19 – szczepienia dla mieszkańców Gminy Mietków także w Ośrodku Medycyny Rodzinnej w Sobótce przy ul. Strzelców 2

Informacja przekazana przez Ośrodek Medycyny Rodzinnej w Sobótce przy ul. Strzelców 2

Plakat szczepimy się

   Drodzy Państwo,

uruchamiamy zapisy na szczepienie przeciw covid-19. Do skorzystania z poniższego formularza zapraszamy głównie Pracowników Urzędów Gmin oraz Ośrodków Pomocy Społecznej działających w imieniu i na rzecz osób niesamodzielnych. Prosimy o zapoznanie się z informacją poniżej.

   Więcej informacji o szczepieniach znajdziecie Państwo na stronach rządowych np. tutaj

   Etap I – szczepienia populacyjne, realizowane przez ośrodki zdrowia kierowane są do osób 75+, osób 60+ (z pierwszeństwem dla czynnych zawodowo, wymagających częstych wizyt w placówkach ochrony zdrowia, obciążonych schorzeniami przewlekłymi – katalog schorzeń poniżej), grup zawodowych (żołnierze – w tym WOTinnych służb mundurowychstraży pożarnejnauczycieli).

   Etap II – szczepienia osób poniżej 60 r. ż. (z pierwszeństwem dla osób wymagających częstych kontaktów z placówkami medycznymi oraz obciążonych schorzeniami przewlekłymi – katalog schorzeń poniżej) oraz pracownicy infrastruktury krytycznej.

   Etap III – pracownicy sektorów zamkniętych na skutek obostrzeń przeciwepidemicznych (np. gastronomii, hoteli) których nie klasyfikują się do etapu I.

   Katalog schorzeń przewlekłych w myśl Narodowego Programu Szczepień: schorzenia neurologiczne (np. demencja, zespół otępienny, Choroba Parkinsona), schorzenia układu sercowo-naczyniowego (stany po przebytych zawałach mięśnia sercowego, udarach mózgu), schorzenia układu oddechowego (astma oskrzelowa, POChP, nikotynizm), choroby metaboliczne (cukrzyca, choroby wątroby, choroby nerek), otyłość, choroby nowotworowe, niedobory odporności.

   O kolejności szczepień nie decyduje kolejność zgłoszeń lecz przynależność do powyższych etapów. W każdym etapie szczepienia będą realizowane w kolejności od najstarszego do najmłodszego.

   UWAGA! Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia szczepienia jest złożenie w siedzibie Przychodni OMR wypełnionego kwestionariusza wstępnego wywiadu (wg. wzoru: kwestionariusz.pdf) w dniu szczepienia. Dokładamy wszelkich starań aby kwestionariusze były dostępne do pobrania w możliwie wielu lokalizacjach. Z dokumentem należy zapoznać się wcześniej, ponieważ odpowiedzi na zawarte w nim pytania mogą stanowić przeciwwskazanie do szczepienia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Zapisy!

Zadzwoń pod numer: 71 339-49-78 w godzinach 8:00-18:00 w dni powszednie lub skorzystaj z formularza, w polu “Komentarz” prosimy o zamieszczenie kluczowych informacji na temat zgłaszanej osoby – w jakiej miejscowości mieszka, w jakim jest stanie ogólnym, czy jest w stanie samodzielnie lub przy Państwa pomocy dotrzeć do punktu szczepień.


W razie pytań technicznych/administracyjnych prosimy o kontakt mailowy z naszym ośrodkiem poczta@omr.sobotka.pl lub telefoniczny z kierownikiem ośrodka lek. Andrzejem Nowakiem tel: 782-149-810 / 723-533-131.


Szczepienia zorganizowane są w sposób scentralizowany ponad podziałem na poszczególne POZy, nie ma obowiązku realizacji szczepienia w przynależnej przychodni (niektóre w ogóle nie zostały zakwalifikowane do NPS). Każdorazowo konieczne jest aktywne e-skierowane wystawione systemowo (np. dla grup wiekowy lub zawodowych) lub przez swojego lekarza rodzinnego.

 

 

Urząd Gminy nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższego komunikatu

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content