Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Cyfrowa Gmina Mietków

Cyfrowa Gmina

Fundusze unijne

   Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 18 października 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy odbyło się spotkanie w ramach rządowego programu pn. „Cyfrowa Gmina”, podczas którego Wójt Gminy Mietków p. Adam Kozarowicz wraz ze Skarbnikiem Gminy Mietków p. Adrianą Kolendą odebrali z rąk sekretarza stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Janusza Cieszyńskiego symboliczny czek na kwotę 100,000 zł.

   Organizatorem spotkania była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Obecni byli także minister Adam Andruszkiewicz – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz reprezentanci 46 samorządów z rejonu wrocławskiego.

   Cyfrowa Gmina to konkurs grantowy dedykowany wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na poziomie gmin.

   Środki te zostaną wydatkowane na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu komputerowego, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia.

   Pieniądze na cyfryzację gmin zostały podzielone według dwóch kryteriów: liczby mieszkańców oraz wysokości dochodów samorządu. Samorządy otrzymają dotacje w kwocie od 100 tys. do 2 mln zł i nie muszą posiadać wkładu własnego.

Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU

Zdjęcie skarbnika Gminy Mietków z symbolicznym czekiem na program Cyfrowa Gmina

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content