Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Dożynki Gminne 2022

I co? I daliśmy radę! Pogoda zawiodła – ale ludzie nie, i to jest najważniejsze!
Ulewny deszcz jaki spadł z soboty na niedzielę przemienił mietkowskie boisko w basen, organizatorzy stanęli przed trudną decyzją – rezygnować ? przekładać? Ostatecznie zapadła decyzja o przeniesieniu imprezy do Gminnego Ośrodka Kultury … i sądzimy, że w obliczu trudu jakie poniosły sołectwa na przygotowanie wspaniałych stoisk to była najlepsza decyzja.
Tegoroczne Święto Plonów rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach. Głównym celebransem był proboszcz miejsca, ks. Andrzej Delwo, koncelebrował zaś ks. Mariusz Walas – proboszcz parafii w Bukowie. Podczas homilii, ks. Andrzej –opierając się na biblijnej historii Abrahama i Lota – wskazywał jak często Bóg prowadzi nas przez „ciasne drzwi”, zmuszając nas często do rewizji naszych życiowych zamierzeń i planów. Jak mówił celebrans, praca rolników jest tego doskonałym przykładem, gdyż nie raz natura (jak w dniu gminnych dożynek) zmusza człowieka do „zgięcia karku” i uczy pokory.
Po zakończonej Mszy, do Sali GOK w Mietkowie przy dźwiękach orkiestry został wniesiony przez Starostów Dożynek – Małgorzatę i Bronisława Kozarowiczów – chleb czyli owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, który jest symbolem życia, radości, sytości, szczęścia. Zgodnie z tradycją Starostowie dożynek przekazali go na ręce Wójta – Adama Kozarowicza, prosząc by go sprawiedliwie dzielił między wszystkich mieszkańców Gminy. Głos zabrali także zaproszeni goście – Starosta Wrocławski Roman Potocki oraz Wójt Gminy Kostomłoty Janina Gawlik.
Po dzieleniu się chlebem z wszystkimi przybyłymi mieszkańcami, rozpoczęła się część artystyczna , którą uświetniły występy zespołów Listek Koniczyny, Krukowianie, Sami Swoi oraz Chóru GOK pod dyrekcją Wojciecha Magnuckiego. Folkowe rytmy rozbujały publiczność i pomimo ołowianego nieba nad Mietkowem, na wielu twarzach zagościły szczere uśmiechy. Potem przyszła kolej na prezentacje artystyczne Scholi im. Św. Faustyny ze Stróży, oraz dziecięco – młodzieżowej reprezentacji Chwałowa. Całość imprezy poprowadził Andrzej Pietruszka, zaś wieczorem do tańca porwał wszystkich DJ Marcin.
Nie byłoby dożynek bez pięknych, kolorowych, zaopatrzonych w przepyszne potrawy i napitki stoisk wiejskich. I tak można było zaopatrzyć się m.in. w zupę gulaszową, gołąbki ziemniaczane, krokiety z barszczem, pierogi, bigos, ciasta, domowej roboty przetwory, ciasta i nalewki oraz wiele innych specjałów przygotowanych przez poszczególne sołectwa . Ze stoiskiem promocyjnym wystąpił też dolnośląski oddział NFZ. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy Sołtysom, Radom Sołeckim i wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie stoisk wiejskich, za Wasz trud i poświęcenie. Mimo ograniczonej przestrzeni – daliście z siebie 100 %, a świadczy o tym liczba osób, która mimo niesprzyjającej aury przyszła do GOK-u.
Dziękujemy Wam kochani mieszkańcy i goście, którzy przyszliście w tym dożynkowym dniu. Choć nie udało się zrealizować wszystkich punktów programu, to mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać posępną aurę jaką przywitał nas niedzielny poranek. Mamy nadzieję, że przeszliśmy już nasze „wąskie drzwi” i za rok kolejne dziękczynienie za plony będziemy składać już pod bezchmurnym niebem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content