Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Dożynki wiejskie w Proszkowicach

Dożynki wiejskie na wesoło

W sobotę, 07.09.2019 – w Proszkowicach odbył się festyn dożynkowy, który z uwagi na pogodę został przeniesiony na świetlicę wiejską. Mimo tego, nie zabrakło przysmaków z grilla, o które zadbał Pan Radosław Dziedziński. Pani Sołtys wraz z Radnym rozpoczęli dożynki wiejskie od podzielenia chleba dożynkowego.

Następnie, o godz. 17:30 wystąpił zespół Listek Koniczyny, który został przywitany przez publiczność gromkimi brawami. Solowym śpiewem mógł się również pochwalić Pan Ryszard Rojek, który zaśpiewał największe przeboje w innym, miłym wykonaniu. Przedstawiciele KS WSPÓLNI; Andrzej Pietruszka i Maja Borecka, wraz z 15 osobową grupą dzieci, w wesołych nastrojach, Kolejką (ufundowaną przez organizatorów) udali się na wycieczkę objazdowa, po sąsiednich miejscowościach.

Po przejażdżce, dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach: malowanie balonów, rzuty do „krzyżaka”, mini koszykówka, żonglerka piłką na czas itp. Obecni na festynie dożynkowym próbowali „domowej roboty” smakołyków, na dzieci czekały pyszne gofry, a na smakoszy – grochówka. O godz. 20 rozpoczęła się zabawa taneczna, poprowadzona przez ,,DJs 4 you”. Pani Sołtys wsi wraz z Panem A. Pietruszką wręczyli dyplomy i medale najaktywniejszym – nie tylko najmłodszym, medale od Pani Sołtys otrzymali również organizatorzy imprezy dożynkowej: Państwo L. R. Dziedzińscy, Z. M. Dróżdż, K. K. Czajka, oraz S. Sawicki, J. Albert. Nagrody współfinansowane ze środków budżetu Gminy Mietków.

Zabawa dożynkowa trwała aż do rana – pogoda nie zdołała odstraszyć mieszkańców, impreza była bardzo udana!

Tekst: A. Pietruszka, M. Borecka

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content