Lokalizacja Gminy Mietków
inwestycjemietkow
WROSIP - serwis map

wrota_regionu

 

it_baner

Powiat Wrocławski
Portal Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
it_baner
wrota_regionu
wrota_regionu
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora, zakończyła pierwszy etap VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016 promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Konkurs jest organizowany pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rozwoju oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.
Przedstawiciele Centrów Obsługi Inwestorów spośród nadesłanych ofert wybrali tereny, które przeszły do II etapu konkursu. W tegorocznej edycji grunt z Mietkowa został wybrany do ścisłego finału, w którym rywalizujemy z 5 innymi gminami! Dzisiaj przedstawiciele PAIiIZ, Urzędu Marszałkowskiego i DAWG odwiedzili naszą gminę. Zapoznali się ze specyfiką rejonu, oceniali działkę na żywo, jak również zapoznali się z przedstawicielami Urzędu. Komisji bardzo spodobała się płaska działka pomiędzy torami kolejowymi, przy drodze asfaltowej na trasie Mietków – Środa Śląska. Wysoko ocenili położenie działki, aktualne plany zagospodarowania przestrzennego, jak również wskaźniki ekonomiczne gminy.
Nagrodzone tereny już są promowane przez PAIiIZ wśród inwestorów zagranicznych. Zwycięzca może liczyć na jeszcze bardziej intensywną promocję, tytuł “Grunt na medal” i wsparcie ze strony PAIiIZ.