Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Dzień Kobiet w Ujowie

Dzień Kobiet w Ujowie
   Dnia 05.03.2022 r. z okazji Dnia Kobiet, aby oderwać choć na chwilę myśli od ostatnich wydarzeń  panie spotkały się w sali wiejskiej w Ujowie Pani sołtys przygotowała część artystyczną z udziałem dzieci. Było to przedstawienie o wilku i zajączku. Potem dziewczynki przebrane za kotki zatańczyły makarenę. Gosia przy akompaniamencie swojej siostry Magdy zaśpiewała piosenkę pt.,, Ale jazz’’.  Drugim  utworem była muzyka  pt.,, Wiosna w koło’’.
   Kolejną atrakcją było odgadnięcie przez panie kto ukrył się w przebraniu misia. Zadanie polegało na tym, aby zadawać misiowi pytanie, na które kiwał głową  przytakująco albo przecząco, co miało przybliżyć postać . Konkurs wygrała pani Zosia. Zachęcono też panie do nauki i zatańczenia,, belgijki ‘’.
   Przy kawie i słodyczach rozmawiano na różne tematy.Temat wojny nie został pominięty. Panie otrzymały kwiaty. Prezenty w postaci czekolad przeznaczyły dla bohatersko walczących ukraińskich żołnierzy. Swoje czekolady, które dzieci dostały w nagrodę za część artystyczną również oddały dla żołnierzy. Czekolady oraz wcześniej zakupione batony energetyczne zostaną wraz z dedykacją wysłane do Ukrainy.Panie przyniosły również produkty żywnościowe. Przekażemy je potrzebującym.Pani sołtys dziękuje wszystkim za ofiarowane produkty, za liczne przybycie i miła atmosferę.

 

Tekst i zdjęcia Gabriela Walkiewicz

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content