Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Dzień Lilaka

Wiele lat temu, wiele lat przed wojną, okolice Domanic i obecnej gminy Mietków słynęły z imponującej ilości krzewów lilaka. W czasie ich kwitnienia u stóp pałacu w Domanicach i okolicznych zamków ludzie spotykali się by rozmawiać i cieszyć się wolnymi chwilami wśród tych pięknych roślin. Teraz chcemy przywrócić tę tradycję organizując coroczny Dzień Lilaka.

Piąta edycja Dnia Lilaka odbędzie się w sobotę 5 maja 2018 r. na boisku w Domanicach. Rozpoczęcie planujemy od godziny 14, a impreza zakończy się w nocy wraz z zakończeniem występów muzycznych. Naszą imprezę śmiało możemy podzielić na dwie części: występy artystyczne i targ produktów lokalnych. Staramy się, by wyszukać i zaprosić ciekawe osobistości i sprzedawców niebanalnych produktów.

W tym roku wyjątkową atrakcją będzie niespodzianka przygotowana przez właścicieli Zamku w Domanicach: Od godz. 16.00 rozpocznie się Program Chorągwi Piastów Śląskich: pokazy walki na różnego rodzaju broń białą (miecze jednoręczne, półtoraręczne, dwuręczne, kiścienie, broń drzewcowa), scenki rodzajowe, tańce dawne (dworskie i irlandzkie), pokazy broni czarnoprochowej – hakownice, przejażdżki na osiołku, MILMA – historia w kuchni – warsztaty dla dzieci, występ zespołu Barrock, „Sami Swoi”

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Organizatorzy: Sołtys, Rada Sołecka, Radna, Biblioteka, Wieś Domanice i Zamek Domanice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content