Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Informacja dla podatników

Naczelnik Pierwszego urzędu Skarbowego we Wrocławiu informuje, że od 18 marca 2016 r. udostępnione zostały wstępnie wypełnione zeznania podatkowe:

  • PIT-37 za rok 2015, które sporządzane jest na podstawie informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz informacji od organów rentowych: PIT-40A/11A, oraz
  • PIT-38 za rok 2015 dotyczące rozliczenia przychodów z kapitałów pieniężnych, sporządzane na podstawie informacji PIT-8C.

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) to propozycja rozliczenia rocznego za rok 2015 PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację podatkową, przygotowana wyłącznie na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz organów rentowych.  PFR to dodatkowa pomoc przy składaniu zeznania podatkowego, tak by było jeszcze prostsze, gdyż podatnik nie musi wypełniać sam zeznania podatkowego – robi to za niego administracja podatkowa.  Pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i szybkość.

Biorąc pod uwagę powyższe, Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu zwraca się z prośbą o rozpropagowanie  załączonej informacji celem umożliwienia podatnikom skorzystania z usługi PFR, jako jednej z możliwości rozliczenia zeznania rocznego za 2015 r.

pdf-3

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content