Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowie Małym

KGW Maniów Mały

Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowie Małym mimo to, iż zostało założone w grudniu ubiegłego roku, to już może się pochwalić wieloma ważnymi przedsięwzięciami. Nie tylko organizacją warsztatów kulinarnych, czy ceramicznych, czy też udziałem w kulinarnym konkursie powiatowym. Ale ostatnio też dwoma zdobytymi grantami: jeden związany z ekologią np.: „KGW Maniów Mały – razem ekologicznie działamy”. Konkurs został ogłoszony przez Powiat Wrocławski. Do projektu KGW zaprosiło miejscowości: Maniów Mały, Maniów, Maniów Wielki, Proszkowice i Wojnarowice.  W jego ramach zostaną poprowadzone zajęcia z leśnikami, dzieci posprzątają swoje miejscowości oraz dostaną drzewka do posadzenia w przydomowym ogródku, a także pojadą do Centrum Nauki o Wodzie – Hydropolis. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs plastyczny związany z przyrodą powiatu Wrocławskiego dla dzieci i młodzieży. Odbędą się też warsztaty dla dorosłych – „Las w słoiku”.

Drugim projektem, na który również uzyskano 5000,00 zł jest konkurs organizowany prze Fundację Santader Bank „Tu mieszkam, tu zmieniam” , w tej edycji zostało złożonych 774 wniosków, a dofinansowano tylko 68! W tym projekt KGW Maniów Mały pn.”: „Zagospodarowanie nowopowstałego miejsca spotkań mieszkańców Maniowa Małego oraz poprawa estetyki miejscowości”. W jego ramach zostanie zakupiona piaskownica, ławki gabionowe oraz donice, a także zbudowany grill oraz posadzone na terenie miejscowości drzewa i krzewy.

Autorem wszystkich projektów jest Alicja Adamczak – sołtys Maniowa Małego i przewodnicząca KGW. Alicja Adamczak tylko w tym roku napisała 6 projektów na działania wspierające i promujące gminę Mietków, Klub Seniora 50+ , a w szczególności Maniów Mały na łączna kwotę 40 500,00 zł. Brawo !!!

U.G.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content