Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Mietków gmina na fali

W sezonie letnim Mietków prezentuje swoje najpiękniejsze, wakacyjne oblicze. Zielono – złocisty krajobraz z centralnie położonym największym zbiornikiem na Dolnym Śląsku to prawdziwe odzwierciedlenie naszego herbu. Położona około 30 minut drogi samochodem na południowy – zachód od Wrocławia, połączona krajobrazowo z Sobótką jest autentyczną oazą spokoju i wytchnienia. Kto zna gminę Mietków wie, że można spędzić tu przyjemnie czas.

Fale? jak najbardziej! – idealne pod windsurfing, wędkowanie, kajakarstwo, żeglowanie. To tylko niektóre z form rekreacji uprawianych na terenie Przystani Sportów Wodnych w Borzygniewie i Zalewu Mietkowskiego. Kto nie zna terenu, powinien wybrać się tu na wycieczkę: pociągiem, samochodem, rowerem lub pieszo. Szlak rowerowy Eurovelo nr 9 z Gdańska przez Wrocław do Ołomuńca (Czechy) przechodzi centralnie przez rolnicze i leśne tereny gminy, zahaczając o zaporę na Bystrzycy. Szlak pieszy św. Jakuba to najpopularniejsza trasa pątnicza w Europie. Odnoga „Ślężańska” to ciekawa propozycja dla miłośników pieszych wycieczek w otoczeniu natury – tutaj na linii Środa Śląska – Mietków – Sobótka.

Zdarza się, że zauroczeni Zalewem Mietkowskim turyści osiedlają się w okolicy. Zdarza się, że oczarowani spokojem i szumem zbóż przedsiębiorcy wybierają gminę na miejsce swojego biznesu. To co jest naprawdę wyjątkowe to świeże powietrze i lokalizacja gminy.

Obecnie nadrzędnym celem rozwoju gminy Mietków jest dalsza ulepszanie warunków życia mieszkańców i gospodarowania przedsiębiorstw. Zachowując zalety położenia, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz wykorzystując dotychczasową różnorodność gospodarczą dąży się do zrównoważonego oraz trwałego rozwoju funkcji rekreacyjnej, mieszkaniowej oraz produkcyjno – usługowej przy zachowaniu wiejskiego charakteru gminy.

Być na fali” to pojęcie powszechnie znane, ale niewielu udaje się utrzymywać ten stan rzeczy przez dłuższy czas. Moda szybko przemija, sukcesy ulatują… My ufamy, że popularność zdrowego trybu życia, zgodnego z naturą, radości czerpanej z przyrody czy spokój ducha to pojęcia nie tylko modne, ale przede wszystkim charakterystyczne i stałe dla Gminy Mietków.

Zapraszamy do kontaktu:

 Wójt Gminy Mietków /-/

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content