Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Mietków spowity tajemnicą

Mietków owiany tajemnicą

   Miedziane głowy z Beninu warte miliony dolarów, mumie z Afryki sprzedawane jako lekarstwo, najprawdziwsze czaszki Australijczyków, dokumenty z czasów SS … – jakie tajemnice skrywają nasze dolnośląskie pałace, domy czy parki?

   Niesamowite, pasjonujące i co najciekawsze prawdziwe historie bada od lat Joanna Lamparska. Tej  dziennikarki, podróżniczki, współpracownika National Geographic, nie trzeba specjalnie przedstawiać. W czwartek 26 października br w Gminnym Ośrodku Kultury w Mietkowie była okazja do wysłuchania ciekawego wykładu o poszukiwaniu tajemnic, jak również do osobistej rozmowy. Porywające i nieprawdopodobne ciekawostki dotyczące naszej okolicy, to temat ostatniej książki „Ten dom ma tajemnicę”.  To właśnie sekrety Dolnego Śląska, zabytki, stare dokumenty oraz dawni mieszkańcy stanowią przedmiot badań reporterki. Nie jest to jednak nudna naukowa publikacja, a wciągający świat historii pełen fantazji. Kto by przypuszczał , że Pałac w Domanicach, Maniowie Wielkim czy Mietkowie skrywa takie zagadki.

   Miłą niespodzianką dla Pani Joanny okazał się tort urodzinowy, przygotowany przez przedstawicieli naszej gminy. To było bardzo inspirujące spotkanie, tym bardziej, że salę zapełnili pasjonaci tajemnic oraz młodzież ze Szkoły w Mietkowie.

   Zachęcamy do lektury wszystkich „przewodników innych niż wszystkie”, które znajdują się także w gminnej Bibliotece w Mietkowie.

Zdj. Agnieszka Wesołowska

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content