Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Msza Dożynkowa W Gminie Mietków

Dożynkowa Msza Święta w Gminie Mietków

      W niedzielę 6 września w Kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach odbyła się Msza św. dożynkowa w podziękowaniu za tegoroczne plony oraz za zdrowie i pomyślność mieszkańców gminy Mietków. Władze gminy podjęły decyzję, iż ze względu na obostrzenia związane z Covid 19, nie będzie tradycyjnego świętowania uroczystości na mietkowskim stadionie, dlatego symbolicznie połączono parafialne dożynki z gminnymi. Podczas Mszy św. poświęcono dwa przepięknie udekorowane wieńce: Wawrzeńczyc i Mietkowa.

     Proboszcz parafii, Andrzej Delwo podziękował wszystkim mieszkańcom za przybycie i uczestnictwo. Szczególną uwagę poświęcił rolnikom, dziękując im za trud ich pracy, a także za to, że w czasie pandemii nie zabrakło na naszych stołach polskich produktów, zwłaszcza, że pogoda w tym roku nie rozpieszczała i wszyscy obawiali się o dobre plony. Życzył wytrwałości, pogody ducha oraz czerpania radości z każdego dnia w tym niełatwym dla nikogo czasie.

     W Mszy św. uczestniczyli także sołtysi, radni, wójt gminy Adam Kozarowicz, ponadto zaproszenie przyjęła pani Agnieszka Soin posłanka na Sejm RP. Ksiądz wspomniał o pomocy jakiej udzieliła gminie Mietków pani Poseł, o tym jak skutecznie lobbowała na rzecz złożonych przez proboszcza wniosków w/s remontu Kościoła pod wezwaniem św. Jakuba w Ujowie. Dzięki temu zabytkowa świątynia przechodzi właśnie kosztowny remont dachu. Uzyskano na to 100000,00 zł z (Funduszu Kościelnego) podległego MSWiA, a także 40000,00 z Fundacji KGHM Polska Miedź S.A.

     Proboszcz dziękował również Józefowi Żygadle (radnemu powiatowemu) oraz Romanowi Potockiemu (staroście powiatu wrocławskiego) za poparcie wniosku złożonego do Urzędu Marszałkowskiego na kwotę 35000,00 zł. Te fundusze również zasilą wyżej wspomniany remont. Na koniec Mszy św.

     Ksiądz Proboszcz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku odbędą się gminne dożynki, podczas których mieszkańcy gminy Mietków będą mogli spotkać się w większym gronie, by wspólnie świętować i dziękować Bogu za dary, jakimi nas obdarzył.

Alicja Adamczak

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content