Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Piknik integracyjny w Ujowie

  Piknik integracyjny w Ujowie

Dnia 02.07.2022 r. przy sali wiejskiej w Ujowie odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Panią sołtys, radę sołecką i ŚPT w Mietkowie.

  Pogoda dopisała. Przybyli mieszkańcy Ujowa i sąsiednich wsi. Piknik rozpoczęto turniejem gry w siatkę. Wygrał zespół młodzieży Ujowa. Dzieci zabawiały animatorki Ola i Maja.

   Nie zabrakło tradycyjnie już zapraszanych ,,dmuchańców ” – to super zabawa dla najmłodszych. Znakomitą atrakcją była zabawa w pianie, którą zapewnili strażacy z OSP Mietków. Była też zrobiona przez strażaków fontanna, która skutecznie ochładzała w ten ciepły dzień. Można było również pooglądać nowoczesny wóz strażacki.

   Dla starszych przygotowano konkursy. Zwycięzca każdego z konkursu mógł wylosować nagrodę wybierając kopertę z banknotem – jedna z nich była pusta. Pierwsze zadanie było dla trzech wędkarzy. Trzeba było wyłowić siedem kółeczek z miski z wodą. Wygrał P. Darek.

   Drugie zadanie było dla pań. Każda z nich miała swoją miskę z wodą, w której pływały gąbki należało wyjąć je zębami. Wygrała P. Beatka. Kolejne zadanie – rzucanie do celu piłeczkami i poduszeczkami, a ostatnie dla pań polegało na przeniesieniu w jednej ręce na koniec boiska ciężką kostkę betonową.

   Wszyscy dobrze się bawili do późna przy muzyce  i obficie zaopatrzonym bufecie, czego dowodem były podziękowania dla organizatorów i piosenka z dedykacją dla nich.  Takie pikniki bawią i integrują społeczność. Cieszą uśmiechnięte twarze uczestników.

   Pani sołtys dziękuje współorganizatorom, uczestnikom i młodzieży, która bardzo ładnie bawiła się przy muzyce.

 

Zdjęcia: Julia Szepelewa

Tekst: Gabriela Walkiewicz

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content