Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Piknikowy czerwiec

Piknikowy czerwiec w Gminie Mietków

 

W sobotę, 15.06.2019, w parku przypałacowym w Maniowie Małym odbył się Dzień Dziecka. W imprezie wspólnie bawiło się ok. 50 osób, w tym 17 dzieci. Piękny  teren zacieniony park zachęcały do wielu  zabaw rekreacyjnych; lotka, strzały z łuku, rzuty kulami, bieg w workach oraz (najbardziej oczekiwane) strzały wodą – które zostały przeprowadzone pod nadzorem OSP Stróża. Smakowite kiełbaski, ciasta, chipsy, owoce czekały na uczestników imprezy. Na zakończenie i ochłodzenie strażacy OSP zafundowali kurtynę wodną, wyczekiwaną przez dzieci. Nie zabrakło również konkursu dla dorosłych – w rzutach kulami, nagrodę ufundowaną przez sołtysa wsi wygrał pan Andrzej Kotowicz.

Tydzień później – 21.06.2019, na boisku sportowym w Dzikowej odbył się Piknik Rodzinny. Nie tylko mieszkańcy Dzikowej ale również sąsiednie sołectwa wspólnie bawiły  się na różne sposoby (łącznie ok 80 osób). Sołtys radny oraz grupa przyjaciół przygotowali smaczne przekąski dla uczestników imprezy. Dzieci bawiły się na ”dmuchańcach” oraz toczyła się również rywalizacja sportowa. Rzuty kulami, lotki, rzuty do ”krzyżaka” oraz konkurs ”strażak”, który został zorganizowany przy pomocy OSP Mietków. Strażacy OSP pokazywali również, jak prawidłowo wykonywać pierwszą pomoc. W konkursie, z okazji dnia ojca, „rzut kulą”, nagrodę ufundowaną przez sołtysa wsi wygrał pan Zbigniew Łotarewicz.

Animacje dla wszystkich prowadziła animatorka. Imprezy zorganizowane pod patronatem KS ”WSPÓLNI”

W sobotę 22.06.2019 akcję lato rozpoczął turniej piłki nożnej młodzików, w Maniowie, W turnieju udział wzięli: AP Jedenastka Kąty Wrocławskie, Polonia Środa Śląska, UKS Marcinowice. Zmagania wygrała drużyna AP Jedenastka Kąty Wrocławskie. Zawodnicy otrzymali medale i puchary ufundowane przez sołtysa, radną, pana Dariusza Kubickiego oraz KS ”WSPÓLNI”. Na odnowionym boisku (drewniane stoły, scena, ogrodzenie) dzieci rywalizowały w konkurencjach sportowych (bierki, rzut kulą, lotka, bieg w workach). Nie zabrakło również malowania twarzy oraz kolorowych, wielkich baniek mydlanych. OSP Mietków przygotowało pokaz pierwszej pomocy . Na zakończenie pokazu odbył się konkurs ”strzelania wodą”. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz inne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Odbył się również konkurs z okazji Dnia ojca , w którym panowie rzucali kulami. Nagrodę ufundowaną przez Panią Sołtys wygrał pan Krzysztof Kotowicz. W imprezie uczestniczyło ok 120 osób.

Następnego dnia, w niedzielę 23.06.2019 rozpoczęcie wakacji odbyło się w Piławie. Oczywiście odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci, zorganizowane przez ŚPT w Piławie i animatorkę (baloniada, rzuty balonami z wodą, strzał do celu, tor przeszkód, sztafeta, strzelanie z łuku, lotka). Na terenie przy świetlicy wiejskiej bawiło się ok 50 osób. O poczęstunek dla uczestników zadbali; sołtys, radny, rodzice. Nagrody w poszczególnych konkurencjach ufundował (z budżetu Gminy) KS ”WSPÓLNI”, patron imprezy.

 

Maja Borecka, Andrzej Pietruszka

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content