Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek

Informacja przekazana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Departament Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych

Plakat stoły wielkanocne

     Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Galerią Nowy Rynek organizuje „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”. Podczas prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną”.

     Prezentacja odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, ul. Podwale 25.

    Prezentację uroczyście otworzy Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Kanclerzem Kurii Biskupiej w Legnicy ks. Józefem Lisowskim oraz przedstawicielami: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

    Celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu.

    Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content