Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Przed Urzędem Gminy w Mietkowie pojawiło się wielkie, czerwone, metalowe serce na nakrętki

Przed Urzędem Gminy w Mietkowie

pojawiło się wielkie, czerwone, metalowe serce na nakrętki

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki są surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać. Po recyklingu wytwarzane są z nich np. kolejne zakrętki, rury PCV, opakowania, wiadra budowlane, łopaty do śniegu, grabie, doniczki, obudowy do komputerów itp. Ich zbieranie ma więc wymiar ekologiczny, ale także jest formą finansowego wsparcia potrzebujących.

Kosz przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. Do kosza wrzucić możemy też zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji wrzucania nakrętek, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu dzieci. Wiemy, że od dziś każdy z nas będzie miał szansę przekazania ich na szczytny cel. Wzmocni to nawyk segregacji odpadów wśród mieszkańców, ale także pomoże potrzebującym.

Zapraszamy małych i dużych!

Dziękujemy pracownikom Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mietkowie za sprawny montaż serca przed urzędem oraz Grzegorzowi Wawro z Domanic za podarowanie bloczków betonowych na podstawę.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content