Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Sesja Rady Gminy z pożegnalnym akcentem

W czwartek 19 sierpnia odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy Mietków, podczas której nastąpiło pożegnanie przechodzącej na emeryturę wieloletniej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Mietkowie  Małgorzaty Komanieckiej.  Na ręce odchodzącej Pani Dyrektor podziękowania za  wieloletnią, efektywną pracę złożyli Wójt Adam Kozarowicz (nota bene kolega ze szkolnej ławy),  Radni oraz Sołtysi Gminy Mietków.

Małgorzata Komaniecka w mietkowskiej placówce przepracowała ogółem 37 lat (począwszy od 1984 r. ) , funkcję dyrektora pełniła zaś od 2006 r.   Jak sama mówiła podczas sesji: „ Będę chyba zapraszana do szkoły żeby opowiadać o tych pierwszych dyrektorach, o Panu Korolu, Panu Lichwie, który szedł na 15.30 na pociąg i jechał do Warszawy załatwiać zgody na budowę nowej szkoły – ja to wszystko pamiętam.”  Odchodząca Dyrektor podkreśliła, że chce wciąż pracować społecznie na rzecz Gminy i nie zamierza spędzać emerytury tylko i wyłącznie na odpoczynku.

Jednocześnie na Sesji została przedstawiona nowa Dyrektor Szkoły Podstawowej, na które została powołana Iwona Maćkała –  wieloletnia nauczycielka matematyki  w mietkowskiej szkole. Nowa Dyrektor zapewniła o chęci jak najszerszej współpracy z organami Gminy i wyraziła nadzieję, że rok szkolny, który rozpocznie się lada chwila będzie łatwiejszy zarówno  dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content