Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Tak dla A4 w starym śladzie – konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Gminy Mietków

W dniu 22.02.2022 r. we Wrocławiu odbyła się wspólna konferencja prasowej posłanki Małgorzaty Tracz, samorządowców z gmin Kostomłoty, Żórawina, Sobótka i Mietków, przedstawicieli Stowarzyszenia A4 w Starym Śladzie oraz Partii Zieloni i stowarzyszenia Ostra Zieleń, której uczestnicy wspólnie poparli rozbudowę A4 w “starym śladzie” oraz wyrazili sprzeciw wobec wariantów rozbudowy w “nowym śladzie”. Uzasadniając swoje stanowisko, powołali się na szereg argumentów formalnych, społecznych, środowiskowych i rozwojowych.

Nasza Gmina była reprezentowana przez Wójta – Adama Kozarowicza, sołtys wsi Ujów – Gabrielę Walkiewicz oraz Przedstawicieli Stowarzyszenia „A4 w Starym Śladzie” – Andrzeja Żuka i Wojciecha Hylę.

Z wielkim niepokojem nasi mieszkańcy dowiedzieli się o wariantach, gdzie “nowy ślad” A4 ma przebiegać przez cenne przyrodniczo tereny naszej gminy: Naturę 2000, Park Krajobrazowy czy przez uznane miejsca gniazdowania orła bielika. Nowe warianty w sposób drastyczny ingerują w lokalną społeczność, układ agrarny i przyrodę. Mietków to jedno z niewielu miejsc, gdzie mieszkańcy Wrocławia mogą w krótkim czasie przyjechać i odpocząć na łonie natury, to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Autostrada powinna być arterią życia dla naszej gminy, a stanie się pętlą duszącą dalszy rozwój, zawieszając wszelką aktywność gospodarczą i społeczną już na etapie planowania. Autostrada A4 w starym śladzie jest dobrze przygotowana do rozbudowy i nie widzę żadnego uzasadnienia, aby w odległości 2 km od obecnej autostrady budować coś nowego przez cenne przyrodniczo tereny – mówił  podczas konferencji Adam Kozarowicz, Wójt Gminy Mietków.

Pełny zapis konferencji dostępny jest na stronie internetowej: https://www.malgorzatatracz.pl/tak-dla-rozbudowy-a4-w-starym-sladzie/

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content