Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

„Tańcząc z końmi Flamenco”

Informacja przekazana przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi”

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi”  zaprasza na warsztaty  „Tańcząc z końmi Flamenco” już 6 września 2019

   Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego oraz przedsięwzięcia 3.1.1 „Realizacja wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i artystycznych dla mieszkańców obszaru LSR” objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ślężanie”.

  W ten weekend

   Taniec Flamenco to blok w trakcie którego nauczą się uczestnicy warsztatów tworzyć scenariusz spektaklu, technik tańca, połączenie koni z tańcem, tańcząc przekraczać swoją strefę komfortu uczyć się tolerancji własnych ułomności i ograniczeń je akceptować ale tez przekraczać, Flamenco to piękne konie, magiczna atmosfera, akrobacje i taniec! Artystyczne improwizacje nakoniu, woltyżerka to teatr i taniec który da uczestnikom warsztatów zarówno da możliwość współtworzenia jak samej realizacji pokazu końcowego , Pokaże w jaki sposób organizować jak i uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych. W trakcie warsztatów poznamy tajniki sztuki tańca flamenco oraz woltyżerki! Razem stworzymy wspaniały spektakl, który zaczaruje i na długo pozostanie w pamięciobserwatorów! Przez całość trwania warsztatu będziemy od podstaw przygotowywać wspaniałe show. Poznawać będziemy nowe elementy sztuki woltyżerskiej na grzbiecie majestatycznych koni oraz odbywać artystyczne taneczne podróże podczas warsztatów . Warsztaty poprowadzi mgr Anna Patkiewicz – nauczyciel dyplomowany,  tancerka, pedagog, choreograf. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu „Sztuka Łączy Pokolenia/Inspiracje Flamenco/Przenikanie Kultur” (projekt o charakterze edukacji międzykulturowej i integracji społecznej) Tancerka zespołu „Viva Flamenco” czynnie koncertującegow kraju i zagranicą.

   Oraz praca z koniem z ziemi, co jest innowacyjną i nowatorska metoda pracy człowieka z koniem. Proponowane ćwiczenia będą obejmowały elementy obserwacji koni, prowadzenia ich do wyznaczonego celu, wspólne pokonywanie przeszkód, poszerzania swojej strefy komfortu. Uczestnicy nauczą się odkrywania i rozwijania posiadanych umiejętności poprzez wskazanie obszarów, w których uczestnicy mogą skutecznie „otworzyć się” na nowe doświadczenia. Dzięki kreatywnym spotkaniom, uczestnicy warsztatów oraz obserwatorzy ich osiągnięć (podsumowanie projektu), we wzajemnej wymianie doświadczeń poznawaliby zarówno samego siebie, jak i kolegę, towarzysza w odrealnionej rzeczywistości. Dzięki uczestnictwu w warsztatach lepiej poznają samych siebie, nauczą sie podejmować efektywną współpracę, pokonywać lęk związany z komunikacją, zaufaniem, a także będą mogli uczyć się od siebie nawzajem oraz integrować się poprzez zajęcia ruchowe przez co będą bardziej otwarci i kreatywni. Zaproponowane narzędzia pracy pozwolą kreatywnie i w oryginalny sposób rozwinąć pasję jaką jest teatr, taniec i muzyka. Blok poprowadzi Agnieszka Skowron i Małgorzata Zabuska.
   Agnieszka Skowron – wykwalifikowany instruktor jazdy konnej, absolwentka studiów o kierunku agroturystyka Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć i jazd konnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kwalifikacje PZJ . Prowadzi indywidualne i grupowe treningi zawodnikom klasy europejskie w skokachch WKKW i ujeżdżeniu Ma dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz doskonałe podejście do zwierząt – jazdy konne oraz jazdy hipoterapeutyczne dla dzieci i rodziców, jazdy na koniu na oklep, budowanie relacji poprzez dotyk.
   Małgorzata Zabuska – współpracujący członek EAHAE, certyfikowany facylitator Horse Assisted Education,członek międzynarodowego stowarzyszenia European Assiociation of Horse Assisted Education (EAHAE). Prowadzi warsztaty i programy rozwojowe dla klientów korporacyjnych i osób indywidualnych. Promuje metodę Horse Assisted Education, jako unikalną drogę do odnalezienia siebie w wymagającej, biznesowej i terapeutycznej rzeczywistości. Posiada znakomite kompetencje w zakresie organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, interesuje się relacjami człowiek-zwierzę w kontekście terapeutycznych i rozwojowych właściwości kontaktu ze zwierzętami – zajęcia z końmi dla dzieci i rodziców (wchodzenie w relację z koniem poprzez dotyk, bliskość, nawiązywanie relacji z koniem, uczenie się od konia, obserwacja własnych emocji i emocji oraz zachowań konia.).

Wyspa Koni Ostroszowice, ul. Polna 15

Warunki uczestnictwa  https://www.facebook.com/events/473278909923151/

lub Tel. 798 041 683

 

 

Urząd Gminy nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższego komunikatu

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content