Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Tydzień bibliotek

W dniach od 8 do 15 maja w bibliotekach na terenie całej Polski odbywały się różnego rodzaju imprezy kierowane do obecnych oraz potencjalnych czytelników. Istotą całej akcji jest zachęcenie dzieci i dorosłych do częstego i spontanicznego korzystania z różnorodnej oferty jaką zapewnia biblioteka.

„Biblioteka inspiruje ”– to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek w ramach którego w bibliotekach w całej Polsce odbywały się imprezy i spotkania dla czytelników. Gminna Biblioteka Publiczna w Mietkowie wraz z filiami w Domanicach i Milinie, również z tej okazji przygotowała atrakcje dla swoich czytelników.

W dniu 9 maja odbył się spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pod tytułem „Ostatnia książka świata”. Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat oraz ukazanie co by się stało gdyby zabrakło książek.

Kolejnym z punktów był konkurs plastyczny pt. „Plakat promujący czytelnictwo i bibliotekę”. Uroczyste wręczanie nagród nastąpiło po spektaklu.

Interesującym wydarzeniem było również spotkanie autorskie z panią Magdalenę Zarębską – autorką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu brali udział uczniowie klas III-VI. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki m.in. Kaktus na parapecie, Kraina Nieczytania, Projekt Breslau itp. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zakupić książki z dedykacją autorki.

img,gcsi,1BDCAB5C41CA6C3CA0FD88089FE7E69380C8AA46,mpid,9,maxwidth,1366,maxheight,604

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content