Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Uroczyste podniesienie flagi na maszcie w Maniowie Małym

W sobotę 1 października 2022 r. o godzinie 16.00 w Maniowie Małym miała miejsce uroczystość podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt zakupiony ramach programu „Pod Biało – Czerwoną”. Wciągnięcia flagi dokonała wraz radnym Pawłem Wacławkiem, inicjatorka wzięcia udziału w programie – Pani sołtys Maniowa Małego Alicja Adamczak.
Wśród gości przybyłych na wydarzenie znaleźli się Pan Dominik Kamiński z Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Janusza Cieszyńskiego, Wójt Gminy Mietków Adam Kozarowicz, Przewodnicząca Rady Gminy Mietków Helena Artymowicz, Radna Elżbieta Modrzejewska , Radny Powiatu Wrocławskiego Józef Żygadło oraz Prezes Klubu Seniora Kamila Czmiel. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Maniowa Małego, którzy przybyli uczcić to radosne wydarzenie.
Instalacja masztu flagowego w Maniowie Małym jest zadaniem sfinansowanym w całości w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” nad którym honorowy patronat sprawuje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Jego realizacja to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców sołectwa, którzy w drodze głosowania wyrazili chęć przystąpienia do tego programu.
W wyniku głosowania , Gmina Mietków (obok Gminy Sobótka i Jordanów Śląski) znalazła się w gronie trzech gmin z Powiatu Wrocławskiego z najwyższym odsetkiem głosów, tym samym otrzymując dotację na realizację zadania. Zaś uroczyste wciągnięcie flagi na maszt było zwieńczeniem całego przedsięwzięcia. Dziękujemy Pani Alicji Adamczak – Sołtys Maniowa Małego, która zainicjowała akcję zbierania głosów. Dziękujemy wszystkim, którzy głosy oddali, bo to dzięki Wam w naszej Gminie pojawiło się kolejne miejsce, w którym będziemy mogli świętować rocznice najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu mieszkańców Gminy Mietków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie, a którymi teraz mamy szczęście cieszyć się bez ograniczeń. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
GNŻ
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content