Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

UROCZYSTE POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU RATOWNICZO -GAŚNICZEGO

UROCZYSTE POŚWIĘCENIE NOWEGO SAMOCHODU RATOWNICZO -GAŚNICZEGO I FIGURY ŚW. FLORIANA  DLA OSP MIETKÓW

   W sobotę, 2 lutego 2019 r, na placu przy remizie OSP Mietków odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków do nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290 oraz poświęcenie figury Św. Floriana. Uroczystą zbiórkę strażaków OSP wraz z pocztem sztandarowym przeprowadził Krzysztof Rokita – Komendant Gminny OSP wraz z Józefem Kmonkiem – Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P.

  Następnie Łukasz Markiewicz – Prezes Gminny OSP oficjalnie przywitał wszystkich przybyłych gości i poprosił księdza proboszcza o poświęcenie wozu i figury Św. Floriana.

   Andrzej Delwo – proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach, poświęcił nowy wóz i figurę oraz pobłogosławił zebranych strażaków OSP Mietków i OSP Stróża życzył im również, aby mieli tyle samo wyjazdów co powrotów.

  Po uroczystym poświęceniu Adam Kozarowicz – Wójt Gminy Mietków wraz z Heleną Artymowicz – Przewodniczącą Rady Gminy Mietków, dokonali przecięcia honorowej wstęgi oraz przekazali kluczyki od  samochodu ratowniczo-gaśniczego na ręce Szymona Boreckiego – Prezesa OSP Mietków.

  Po zakończeniu uroczystej zbiórki wszyscy zaproszeni goście oraz druhowie OSP udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie. W dalszej części uroczystości zabrał głos Wójt Gminy Mietków, który przedstawił genezę zakupu nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego i pogratulował druhom OSP. Słowa wsparcia oraz gratulacje strażakom OSP złożył również Józef Kmonk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP R.P. . Na koniec części oficjalnej zabrała głos Jolanta Borecka – sołtys wsi Mietków, w swojej wypowiedzi podkreśliła, że „to, co jeszcze niedawno wydawało się marzeniem, dziś stało się rzeczywistością”, złożyła oficjalne gratulacje strażakom OSP  oraz zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez Rade Sołecką wsi Mietków  i KGW Mietków.

   Wśród zaproszonych gości nie zabrakło radnych, sołtysów oraz przewodniczących rad sołeckich Gminy Mietków, dyrektora GOK w Mietkowie, delegacji OSP Rzeplin i OSP Walim oraz delegacji WOPR. Na uroczystości był również obecny Marcin Peciak – Dowódca JRG 6 Kąty Wrocławskie oraz Tomasz Adamczyk – przedstawiciel firmy MOTOTRUCK.

   Całkowity koszt zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4 MAN TGM 13.290 wyniósł 858 540,00 zł.

   Podziękowania i gratulacje należą się, przede wszystkim, strażakom OSP Mietków, których osobiste starania i wiara przyniosły wyczekiwane efekty. Nowoczesny wóz strażacki z pewnością usprawni działania ratownicze, co na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Druhowie OSP Mietków dziękują Panu Mariuszowi Susło za jego profesjonalną i kompetentną pomoc w opracowaniu niezbędnych dokumentów do pozyskania dotacji.

Maja Borecka

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content