Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

Wariant A4 „w starym śladzie” rekomendowany do dalszych prac projektowych

W dniu wczorajszym na oficjalnej stronie GDDKiA ukazał się komunikat informujący o rekomendacji – przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (tzw. KOPI) wariantu A4 „w starym śladzie” do dalszych prac projektowych.
Nie ukrywamy, że jest to dla nas radosna informacja, która rodzi w nas ostrożny optymizm na przyszłość.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działania na rzecz przekonania osób decyzyjnych, że „stary ślad” to optymalny wybór, który ochroni Gmina Mietków przed dewastacją środowiska naturalnego i szeregiem niekorzystnych następstw społecznych i ekonomicznych. Dziękujemy niezawodnemu Stowarzyszeniu A4 w starym śladzie – ogrom Waszych działań jest nieoceniony. Dziękujemy Wam drodzy mieszkańcy, za bardzo liczny udział w ankietyzacji – Państwa głos miał dużą wagę w procesie decyzyjnym.
Co dalej? Jak informuje GDDKiA w swoim komunikacie: „Spośród wszystkich wariantów, analizowanych w takim samym stopniu szczegółowości, w protokole KOPI zarekomendowano przebieg autostrady A4 w wariancie W1, czyli rozbudowę w istniejącym śladzie. Dla tego wariantu w I kw. 2024 r. planujemy złożyć wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Następnym etapem, po otrzymaniu DŚU, będzie przeprowadzenie badań geologicznych i opracowanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu na wykonawcę inwestycji.”
Fot. konferencja prasowa i protest przeciwko budowie A4 w nowym śladzie w lutym 2022 r., źródło: https://malgorzatatracz.pl/tak-dla-rozbudowy-a4-w-starym…/
Print Friendly, PDF & Email
Skip to content