Lokalizacja Gminy Mietków
inwestycjemietkow
WROSIP - serwis map

wrota_regionu

 

it_baner

Powiat Wrocławski
Portal Województwa Dolnośląskiego
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
it_baner
wrota_regionu
wrota_regionu
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Gminna Biblioteka Publiczna Mietków nawiązała współpracę z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu, które to przekazało zestawy gadżetów (ołówki, linijki, balony, flagi) i pomocy naukowych do przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Zajęcia miały na celu przybliżenie różnorodności kulturowej krajów Unii najmłodszym. Z małym poślizgiem czasowym odbyło się spotkanie, na którym dzieci z klas pierwszych poznały jeden z krajów Wspólnoty – Grecję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grecja jest kolebką kultury europejskiej, uczniowie zapoznali się jej położeniem, walorami turystycznymi, zwyczajami i tradycjami. Mieli okazję posmakować oliwek, a także wspólnie z prowadzącymi (W. Kasperowicz i A. Adamczak) zatańczyli…sirtaki, czyli zorbę, popularny taniec kojarzony z Grecją.

Dodatkowo wspólnie rozwiązali krzyżówkę związana z Grecją. Na koniec odbyła się mini Olimpiada “rzut do celu”, gdzie pierwsze miejsce zajął Borys Pazera.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i wzbogaciły ich wiedzę na temat Unii Europejskiej. Animatorzy z biblioteki bardzo dziękują zarówno dzieciom za aktywne uczestnictwo jak i PKE we Wrocławiu za przekazane gadżety.

Alicja Adamczak