Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Previous slide
Next slide

Mietków - Gmina na Fali

WARSZTATY W RAMACH WSPÓŁPRACY Z PRZEDSTAWICIELSTWEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ WE WROCŁAWIU*

Gminna Biblioteka Publiczna Mietków nawiązała współpracę z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu, które to przekazało zestawy gadżetów (ołówki, linijki, balony, flagi) i pomocy naukowych do przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Zajęcia miały na celu przybliżenie różnorodności kulturowej krajów Unii najmłodszym. Z małym poślizgiem czasowym odbyło się spotkanie, na którym dzieci z klas pierwszych poznały jeden z krajów Wspólnoty – Grecję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grecja jest kolebką kultury europejskiej, uczniowie zapoznali się jej położeniem, walorami turystycznymi, zwyczajami i tradycjami. Mieli okazję posmakować oliwek, a także wspólnie z prowadzącymi (W. Kasperowicz i A. Adamczak) zatańczyli…sirtaki, czyli zorbę, popularny taniec kojarzony z Grecją.

Dodatkowo wspólnie rozwiązali krzyżówkę związana z Grecją. Na koniec odbyła się mini Olimpiada „rzut do celu”, gdzie pierwsze miejsce zajął Borys Pazera.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i wzbogaciły ich wiedzę na temat Unii Europejskiej. Animatorzy z biblioteki bardzo dziękują zarówno dzieciom za aktywne uczestnictwo jak i PKE we Wrocławiu za przekazane gadżety.

Alicja Adamczak

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content