Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Mietków
Gmina na fali
Poprzedni
Następny

Mietków - Gmina na Fali

Wrocławskie Święto Rowerzysty

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Wrocławskiego Święta Rowerzysty, która odbędzie w niedzielę 11 czerwca 2017. Wydarzenie jest największą, niesportową imprezą rowerową na Dolnym Śląsku, która od wielu lat przyciąga średnio 3 tys. uczestników. Jego celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów. Chcemy popularyzować ideę rowerowego miasta, po którym można wygodnie i szybko się przemieszczać. Zależy nam, by mieszkańcy używali roweru jak najczęściej, a jazda na nim była możliwie przyjemna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna.

Jak co roku 11 czerwca wyruszymy w Wielkim Peletonie na główne ulice miasta, żeby pokazać naszą siłę. Święto to oczywiście radość i zabawa, ale nie tylko o nią tutaj chodzi. Rowerzyści pojawiając się tłumnie na ulicach dają sygnał władzom miasta, że jest ich dużo i że trzeba się z nimi liczyć.

Po raz pierwszy zwracamy się o pomoc we współtworzeniu festiwalu pozytywnej rowerowej energii. W celu pokrycia dużych kosztów organizacji wydarzenia prowadzimy zbiórkę na Polak Potrafi. W zamian za okazane wsparcie finansowe, każdy otrzyma wybrany prezent, oficjalne podziękowania od organizatorów oraz radość ze wspólnego Świętowania. Każda wpłacona złotówka daje nam szansę na stworzenie wyjątkowego wydarzenia, do czego gorąco zachęcamy. Szczegóły na: https://polakpotrafi.pl/projekt/wroclawskie-swieto-rowerzysty

W dniu Święta o godz. 10.00 z trzech lokalizacji z najbardziej oddalonych osiedli Wrocławia (Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola) wyruszy Zlot Gwiaździsty. Jest to wspólny dojazd rowerzystów, pod okiem przewodnika, który doprowadzi uczestników na miejsce zbiórki głównej parady.

Peleton po największych ulicach miasta wyruszy tradycyjnie w samo południe z placu Nowy Targ. W tym roku ponownie gościć będziemy muzyków Bike Band Parade, jadących wspólnie z nami na ogromnych platformach i rikszach rowerowych. Będzie muzyczne, pozytywnie i kolorowo.

Druga część Święta – Bike Piknik – rozpocznie się o godzinie 14.00 w Parku Tołpy. Na uczestników będą czekać rozmaite atrakcje, w tym przede wszystkim pokazy sprzętu i akcesoriów rowerowych, serwis rowerowy, warsztaty recyklingu, liczne konkursy z nagrodami. Wśród nagród do wygrania m.in. rower, kosze, sakwy, zapięcia rowerowe, pokrowce na siodełka, dzwonki, lampki, bony na serwis i wiele innych nagród. Zapewniamy też atrakcyjną strefę dla dzieci, w której będą mogły się bawić, uczyć i podejmować sportową rywalizację.

Organizatorem Wrocławskiego Święta Rowerzysty jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa przy współfinansowaniu Gminy Wrocław. Partnerami wydarzenia są Bike Days Festiwal oraz Nextbike Polska. Zapraszamy na naszą stronę: www.swietorowerzysty.pl oraz na Facebook: www.facebook.com/WroclawskieSwietoRowerzysty

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content